Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Terapia UVB i UVA w leczeniu łuszczycy – na czym polega?

Łuszczyca to choroba, która dotyka około 2% całej populacji i może się uaktywnić w każdym wieku. Jej objawy to przede wszystkim pojawienie się zmian chorobowych na powierzchni skóry, które są związane z nieprawidłowym rogowaceniem naskórka. Pomimo iż choroba jest szczególnie uciążliwa dla chorującego i wizualnie wygląda na poważną chorobę zakaźną – bez obaw. Łuszczyca to choroba przekazywana genetycznie, więc nie stwarza ryzyka zarażenia.

Więcej o chorobie

Pomimo iż liczba osób chorujących na łuszczycę jest dość duża, ta choroba wciąż jest zagadką dla naukowców. Choć mamy już badania dotyczące lokalizacji wady genetycznej w łańcuchu DNA, związanej z jej obecnością, to jej eliminacja jest jeszcze niemożliwa. Osoby chorujące na łuszczycę często muszą się borykać ze swędzeniem, pieczeniem i innymi objawami, lecz najgorszym aspektem tej choroby jest jej wygląd. Początek łuszczycy możemy często zaobserwować podczas zmian hormonalnych towarzyszących okresowi dojrzewania. Jednak jej pojawienie się można odnotować w każdym wieku. Choroba często ulega aktywacji pod wpływem drobnych urazów lub infekcji.

Łuszczyca przyjmuje zazwyczaj postać zapalnych ognisk umiejscowionych przede wszystkim na skórze łokci, kolan, kręgosłupa krzyżowego, ale może pojawiać się również na całym ciele. Gdy jej przebieg jest nieco mniej przychylny, potrafi zająć większą część skóry naszego ciała, narządów płciowych oraz głowy, a w skrajnych sytuacjach jest nawet w stanie zająć całą powierzchnię ciała. Jak zatem wygląda leczenie łuszczycy? Jak poprawić swój komfort życia i estetykę wyglądu?

Terapia UVB 311 nm i UVA

Najnowsze osiągnięcia techniki wzbogaciły nas o nowy i skuteczny sposób leczenia łuszczycy. Terapia naświetlania lampami UVA i UVB 311 nm to świetne rozwiązanie nie tylko w leczeniu łuszczycy, ale również innych chorób skórnych takich jak fotodermatozy, bielactwa, egzemy, łysienie plackowate oraz wielu innych.

Więcej o terapii

Terapia UVB 311 nm i UVA opiera się na naświetlaniu całego ciała w specjalnej kabinie podobnej do tych z solarium. System promieniowania jest tak zaprogramowany, aby dopasowywać natężenie promieniowania indywidualnie dla każdego pacjenta, przeliczając dawkę światła na centymetr kwadratowy skóry. Jest to terapia zupełnie bezbolesna, wygodna, a czas jednorazowej sesji jest niewielki, bo trwa tylko kilka minut. Jej działanie obejmuje całe ciało wraz z trudno dostępnymi miejscami. Terapię można stosować 2-4 razy w tygodniu, a dzięki wysokiej automatyzacji nie jest potrzebna osoba kontrolująca cały proces naświetlania, gdyż czas sesji jest ustalany bez pomocy personelu.

UVB 311 to bezpieczna długość światła, która wykazuje największe właściwości lecznicze chorób skóry, wśród wszystkich długości fal. Ze względu na swój wysoki poziom bezpieczeństwa i brak konieczności zażywania farmaceutyków może być stosowana zarówno u dzieci jak i kobiet w ciąży. UVA to z kolei jedna z najdłużej znanych metod fototerapii. Stosuje się ją głównie w fotochemioterapii PUVA, gdzie pacjenci muszą zażywać dodatkowe środki fotouwrażliwiające.

Leczenie łuszczycy niezależnie od rozległości i postaci choroby, w oparciu o naświetlanie metodą UVB 311 nm lub UVA powinno być skonsultowane z lekarzem. Parametry światła lub sposób leczenia powinny być dobrane na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem. Analiza informacji takich jak wiek, aktywność zmian chorobowych czy choroby współistniejące, pozwoli na dopasowanie sposobu leczenia, zapewniając jak najlepsze efekty.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]