Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Problemy z trądzikiem? Szybko zacznij przeciwdziałać

Problemu, jakim jest trądzik nie powinno się pod żadnym pozorem bagatelizować. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry twarzy może być powodem pojawiania się zaczerwienionych zmian i wyprysków. Okazuje się jednak, że można im skutecznie przeciwdziałać. Wystarczy tylko szybko interweniować i pamiętać o podstawowych zasadach pielęgnacji cery.

Przyczyny trądziku

Trądzik to problem, który dotyczy przeważnie osób młodych, jednak spotykany jest także u dorosłych. Coraz częściej za jego powstawanie obarcza się maseczki. Jednak podstawowe przyczyny trądziku to także:

  • nieprawidłowy sposób odżywiania się (dieta bogata w ciasta czy ostre produkty spożywcze),
  • brak pielęgnacji skóry twarzy,
  • stres,
  • źle dobrane kosmetyki do oczyszczania skóry twarzy.

Aby raz na zawsze pożegnać się z nawracającym trądzikiem, trzeba pamiętać o podstawowych zasadach pielęgnacji twarzy. Niezwykle ważne jest też dokładne oczyszczanie twarzy z resztek makijażu i dopasowanie odpowiednich kosmetyków dla cery trądzikowej. Kremy Vitella idealnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Przeznaczone są głównie dla cery skłonnej do podrażnień i wysuszonej. Zawarty w kremie tlenek cynku skutecznie łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się ran. Krem ten można stosować nawet cztery razy dziennie. Kremy Vitella można obecnie zakupić w internetowych aptekach czy w stacjonarnych drogeriach.

Preparaty Pharmaceris T

Niezwykle popularny jest preparat na trądzik Pharmaceris T, który pomaga w znacznym stopniu zwalczyć tę chorobę skóry. W aptekach można znaleźć zarówno kremy, jak i kosmetyki do mycia twarzy z tej serii. Produkty te są szczególnie polecane dla osób, których cera jest tłusta lub mieszana. Kremy od Pharmaceris T idealnie sprawdzą się w pielęgnacji skóry twarzy skłonnej do pojawiania się wyprysków. Udowodnione zostało, że regularne stosowanie tych kosmetyków odblokowuje pory i hamuje powstawanie zmian trądzikowych.

Wizyta u dermatologa

Czasami okazuje się, że kosmetyki mogą sobie nie poradzić z nawracającym trądzikiem. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa. Obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że wielu specjalistów zrezygnowało ze stacjonarnych wizyt. Tutaj z pomocą przychodzi dermatolog online, który udziela porad i pomocy za pomocą konsultacji telefonicznych. Tego typu usługi przeważnie są świadczone odpłatnie, jednak niczym nie różnią się od normalnych wizyt kontrolnych. Konsultacje telefoniczne z dermatologiem są wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne, dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Trądzik może być powodowany przez wiele czynników. Można jednak zapobiec jego powstawaniu lub zmniejszyć jego intensywność. Wystarczy tylko pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy, która jest niezwykle wrażliwa. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków i specyfików, które pomogą łagodzić podrażnienia skóry twarzy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]