Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Na czym polega wybielanie zębów nakładkowe?

Piękny i śnieżnobiały uśmiech stanowi wizytówkę człowieka, dlatego tak wiele osób marzy o idealnie prostych oraz białych zębach. Wybielanie zębów nakładkowe jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chcemy rozjaśnić nasze uzębienie o kilka tonów. Zanim jednak umówimy się na wizytę konsultacyjną, warto jest dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda zabieg tego typu.

Etap gabinetowy

Wybielanie zębów metodą nakładkową jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, który nie uszkadza płytki zęba. Wykorzystanie nakładek jest również niezwykle skuteczne, dzięki czemu już po kilku dniach cieszyć się możemy uśmiechem rozjaśnionym o kilka tonów. Wybielanie metodą tego typu podzielone jest na dwa etapy – gabinetowy oraz domowy. Wizyta w gabinecie pozwoli dentyście ocenić stan naszych zębów. Zanim umówimy się na konsultację, wykonać powinniśmy zabieg profesjonalnej higienizacji, który przygotuje nasze zęby do dalszych działań.

Dentysta Kraków na pierwszej wizycie oceni stan naszego uzębienia oraz przygotuje pełną dokumentację fotograficzną. Następnym krokiem będzie pobranie wycisku łuku zębowego, na podstawie którego możliwe będzie wykonanie nakładek celuloidowych. Na drugiej wizycie pacjent otrzyma gotowe nakładki oraz strzykawki, w których znajdować się będzie specjalistyczny, wybielający żel. Stomatolog poinstruuje również, jak dokładnie odbywać się powinno wybielanie zębów nakładkowe w warunkach domowych.

Etap domowy

Etap domowy polega na umieszczaniu nakładek wraz z żelem wybielającym w jamie ustnej. Zanim jednak je umieścimy, powinniśmy dokładnie wyszczotkować uzębienie. Warto jest także użyć nici dentystycznej, bowiem wiele przestrzeni międzyzębowych jest niedostępnych dla szczoteczki. Nakładki w jamie ustnej noszone są od czterech do ośmiu godzin. Długość wymaganego czasu zależna jest od efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz stężenia preparatu.

Po wyjęciu nakładek należy dokładnie oczyścić je pod bieżącą wodą, najlepiej przy użyciu wody, szczoteczki do zębów oraz pasty. Podczas zabiegu wybielania metoda nakładkową zęby są szczególnie wrażliwe, dlatego też warto jest używać specjalistycznej pasty.

Protetyka Kraków umożliwia natomiast uzupełnienie ubytków, które powstały na skutek usunięcia zęba. W zależności od potrzeb zdecydować się możemy na korony bądź protezy, indywidulanie dopasowane do uzębienia.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]