Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Depilacja bikini – dlaczego laser to najlepsza metoda usuwania włosków z okolic intymnych?

Depilacja bikini od dawna nie stanowi już tematu tabu. Pozwala czuć się komfortowo i estetycznie zarówno na plaży, jak i w sypialni. Czy można raz na zawsze pozbyć się włosków z okolic intymnych? Taką szansę daje tylko laserowa depilacja bikini. Poznaj szczegóły zabiegu.

Depilacja bikini – obszary

W zależności od wielkości obszaru poddawanego depilacji intymnej wyróżnia się następujące jej rodzaje:

  •       Bikini klasyczne – polega na pozbyciu się niechcianych włosów z okolic linii bikini. Obejmuje więc usuwanie owłosienia z pachwin i wzgórka łonowego.
  •       Depilacja brazylijska – polega na usunięciu owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Pozostawiany jest tylko wąski pasek włosków nad łechtaczką.
  •       Pełna depilacja bikini – przypomina depilację brazylijską, z tą różnicą, że usuwane są absolutnie wszystkie włoski z miejsc intymnych. Zabieg ten określa się jako full brazilian lub depilacja hollywoodzka.

Laserowa depilacja bikini a inne metody depilacji

Laserowa depilacja bikini pozwala uniknąć podrażnień i wrastających włosków w okolicach intymnych, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji, usuwa włos w całości, wraz z macierzą.

Depilacja bikini woskiem, pastą cukrową i depilatorem polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami, co jednak nie gwarantuje trwałych efektów. Włosy odrastają zwykle po około 2–4 tygodniach. Skóra po takich zabiegach jest silnie podrażniona, zaczerwieniona, występują na niej drobne krostki, które utrzymują się nawet przez kilka dni. Zwiększa się też ryzyko wrastania włosków bikini.

Golenie maszynką jest mniej bolesne niż depilacja, ale za to mało skuteczne – włoski odrastają nawet już na drugi dzień. Golenie trudno dostępnych miejsc intymnych wiąże się z ryzykiem skaleczenia i wystąpienia krwawienia.

Usuwanie owłosienia intymnego przy pomocy kremu do depilacji również nie jest dobrym pomysłem. W składzie takich kremów znajdują się środki chemiczne, które mogą spowodować silne uczulenie, zwłaszcza w tak delikatnych miejscach, jak bikini.

Nieodpowiednio wykonana depilacja bikini powoduje zaczerwienienia, podrażnienia, krostki, wrastające włoski, alergie skórne, skaleczenia. To wszystko zwiększa ryzyko infekcji intymnych. Depilacja laserowa bikini pozwala całkowicie wyeliminować to ryzyko. Pełna seria zabiegów umożliwia trwałe usuniecie owłosienia z danego obszaru. Dzięki temu nie narażamy skóry na ciągłe podrażnienia.

Jak wygląda depilacja laserowa miejsc intymnych?

Laserową depilację bikini poprzedza wywiad z pacjentem, podczas którego specjalista wyjaśnia przebieg zabiegu i jego konsekwencje oraz wyklucza przeciwwskazania. Nie wykonamy zabiegu, jeśli mamy świeżą opaleniznę lub zażywamy leki bądź zioła światłouczulające. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, kosmetolog może wykonać zabieg jeszcze tego samego dnia.

Tuż przed zabiegiem wszystkie włoski, które mają zostać usunięte laserem, należy zgolić ostrożnie za pomocą maszynki, uważając, żeby nie spowodować krwawienia. Najlepiej zrobić to dzień przed wizytą lub tego samego dnia rano. Chociaż nowoczesne lasery do depilacji są łagodne i bezpieczne dla skóry, w przypadku depilacji laserowej miejsc intymnych może wystąpić bolesność podczas zabiegu. Dlatego zazwyczaj stosuje się miejscowe znieczulenie specjalnym żelem, aby zabieg był w pełni komfortowy.

Energia lasera pochłaniana jest przez zawartą we włosach melaninę (barwnik), która ulega podgrzaniu, co powoduje jej rozpad. Działanie lasera do depilacji ma na celu zniszczenie wewnętrznej struktury włosa, a nie jego wyrwanie, jak to się dzieje w przypadku innych metod depilacji. Dzięki temu po wykonaniu serii zabiegów włosy przestają odrastać. Liczbę i częstotliwość zabiegów ustala kosmetolog. Przy depilacji bikini najczęściej stosuje się serię 4–8 zabiegów w 6-tygodniowych odstępach.

Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie i poznaj więcej szczegółów na temat depilacji laserowej bikini.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]