Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czym zajmuje sie podolog?

Podolog jest ekspertem w radzeniu sobie ze schorzeniami stóp. Jego obszary specjalizacji obejmują diagnostykę i leczenie chorób takich jak: grzybica czy stopa cukrzycowa, ale także pielęgnacja i regeneracja pękniętych pięt, czy uszkodzonych paznokci.

Co to jest podologia?

Podologia jest dziedziną medycyny specjalizującą się w profilaktyce i leczeniu chorób stóp.
W Polsce podologia dopiero się rozwija i staje się coraz bardziej popularna. Powodem jest m.in. rozpowszechnienie się chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca czy otyłość, które powodują, że coraz więcej Polaków narzeka na problemy ze stopami. Pacjentami w gabinetach podologicznych są zarówno osoby pracujące na stojąco, na siedząco, osoby aktywnie uprawiające sport, osoby starsze, jak i dzieci oraz młodzież z wadami stóp i kończyn dolnych.

Z jakimi schorzeniami powinniśmy udać się do podologa?

Podolodzy leczą przede wszystkim osoby z ograniczoną sprawnością ruchową, schorzeniami skóry, kości i stawów oraz różnymi deformacjami palców i stóp. Z usług gabinetów podologicznych korzystają także osoby z reumatyzmem lub cukrzycą. Podolog z powodzeniem poradzi sobie z odciskami, modzelami, brodawkami i grzybicą stóp. Podczas wizyty u podobloga dowiemy się również, jak dbać o stopy, w tym, jak prawidłowo przycinać paznokcie, a także, co możemy zrobić, aby pozbyć się suchych, popękanych pięt. Na tym jednak jego umiejętności się nie kończą. Specjalista wykonuje również masaż stóp, zmienia opatrunki, dobiera ortezy, wkładki ortopedyczne czy odpowiednie obuwie. Możemy tam również wybrać się w celu profesjonalnego skrócenia paznokci.

Jak wygląda wizyta u podologa?

Wizyta u podologa rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z pacjentem na temat jego stylu życia, kontuzji i problemów. Następnie odbywa się badanie. Pacjent stoi boso na specjalnej poduszce. W ten sposób powstaje obraz stopy, który jest następnie przesyłany do komputera i wyświetlany na ekranie monitora. Dzięki czemu określić można rozkład nacisku na stronę podeszwową stopy podczas stania  i chodzenia. Testy statyczne – pozwalają na wykrycie wad stopy, ocenę rozkładu obciążenia oraz postawy ciała i środka ciężkości. Test dynamiczny — skomputeryzowany test chodu, pozwala analizować każdy krok. W ten sposób podolog sprawdza, czy chód pacjenta jest prawidłowy. Taka analiza jest bardzo ważna, ponieważ wszelkie nieprawidłowości, w tym obszarze, mogą prowadzić do przeciążeń, które powodują problemy z kręgosłupem, kolanami czy biodrami.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]