Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy zabiegi z wykorzystaniem botoksu są bezpieczne?

Botoks – czyli toksyna botulinowa – ma w masowej świadomości negatywne konotacje. Często kojarzy się z nieudanymi zabiegami, które zamiast przywracać młody wygląd szkodzą osobie poddanej terapii. Prawda jednak jest taka, że zabiegi z wykorzystaniem botoksu nie są wcale mniej bezpieczne od innych zabiegów związanych z medycyną estetyczną – kluczem jest tutaj doświadczony lekarz i zachowanie umiaru.

Do czego właściwie stosuje się botoks? Najbardziej powszechne zastosowanie to zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej pod skórę w celu wygładzenia zmarszczek. Zdecydowanie mniej osób wie o tym, że z botoksu korzysta się również przy problemach z nadmiernym poceniem się. Jest to skuteczna metoda, a do tego całkowicie bezpieczna. Warto tutaj również zaznaczyć, że zahamowanie produkcji potu na skutek toksyny botulinowej jest czasowe i odwracalne.

Jeżeli obawiamy się, że po zabiegu zobaczymy w lustrze całkiem inną osobę, to możemy spokojnie te obawy porzucić. Nic takiego się nie wydarzy. Ważne żeby zabieg był wykonany przez specjalistę – lekarza z doświadczeniem w stosowaniu botoksu. To sprawa kluczowa. Sam zabieg jest po prostu bezpieczny jeśli wykonuje go fachowiec. Zanim umówisz się na zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, zapoznaj się z informacjami o lekarzu, który będzie go wykonywał.

Sporo osób obawia się także samego bólu. Mowa tu w końcu o wstrzykiwaniu substancji igłą. Na szczęście sam zabieg znacznie gorzej może wyglądać w naszej wyobraźni niż w rzeczywistości. Wkłucia igłą mogą powodować dyskomfort, ale nie są bolesne.

Z botoksu mogą korzystać kobiety i mężczyźni w dowolnym przedziale wiekowym. Tak samo jak w przypadku innych zabiegów są jednak przeciwwskazania, które sprawiają, że część osób nie będzie mogła z tej formy medycyny estetycznej skorzystać. Z zabiegu nie mogą korzystać na przykład kobiety w ciąży, osoby z zespołem Lamberta Eatona, osoby u których w danym momencie występują miejscowe infekcje skórne. Zanim skorzystasz z zabiegu bezwzględnie musi być z Tobą przeprowadzony wywiad, w którym specjalista upewni się, że w Twoim przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań na zastosowanie botoksu.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z warszawską Kliniką Estetyki Ciała Beauty Duty.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]